Főoldal / Mától az Alföldön is megszűnik a tűzgyújtási tilalom

Mától az Alföldön is megszűnik a tűzgyújtási tilalom

Az elmúlt napok időjárásának köszönhetően az ország teljes területén csökkent a tűzveszély, ezért holnaptól az alföldi régióban is megszűnik a tűzgyújtási tilalom. 2020. május 30-tól tehát ismét az ország teljes területén engedélyezett a tűzrakás, de természetesen csakis a szabályok, előírások betartása mellett.

A dunántúli és északi térségben már kedden megszűnt a tűzgyújtási tilalom, ekkor azonban az alföldi régióban még megmaradtak a korlátozások. Ezen alföldi megyékre vonatkozik a holnaptól érvényes feloldó intézkedés:

  •  Bács-Kiskun
  •  Békés
  •  Csongrád
  •  Jász-Nagykun-Szolnok

2020. május 30-tól tehát ismét az ország teljes területén engedélyezett a tűzrakás, de természetesen csakis a szabályok, előírások betartása mellett. A Nébih ezúton is felhívja a lakosság figyelmét, hogy legyenek fokozottan körültekintőek, Magyarországon ugyanis az erdőtüzek 99 százalékát emberi mulasztás okozza.

A tűzgyújtási tilalom visszavonása után is érvényes, hogy erdőterületen csak a kijelölt és kiépített tűzrakó helyen szabad tüzet rakni, szélcsendes időszakban, úgy, hogy az a környezetre veszélyt ne jelentsen. A tüzet nem szabad felügyelet nélkül hagyni, távozás után pedig gondoskodni kell annak biztonságos eloltásáról. A tűz őrzéséről és annak eloltásáról a tűzvédelmi szabályok betartásáról a tűz gyújtója minden esetben köteles gondoskodni.

Továbbra is fokozott figyelemmel kell eljárni az erdőn kívüli, illetve a lakott területeken is, mert a felügyelet nélkül hagyott tűz könnyen továbbterjedhet és életveszéllyel vagy súlyos kárral fenyegető tűzeset forrása lehet.

A tűzgyújtási szabályokról a www.erdotuz.hu és a www.katasztrofavedelem.hu honlapon tájékozódhatnak az érdeklődők.

Csupán egy másodpercnyi odafigyeléssel több hetes tűzoltást és évtizedes helyreállítást előzhetünk meg.

Sign Up For Daily Newsletter

Stay updated with our weekly newsletter. Subscribe now to never miss an update!

MR3.hu

  • Eltűnt Pesty László – a rendőrség a lakosság segítségét kéri

    Eltűntként keresi a rendőrség Pesty Lászlót, az ismert dokumentumfilmes rendezőt és közéleti szereplőt. Tartózkodási helye napok óta ismeretlen, a hatóságok körözést adtak ki, és arra kérik a lakosságot, hogy aki bármilyen információval rendelkezik, jelentkezzen. Pesty László neve a magyar médiában évtizedek óta ismert. Dokumentumfilmesként és producerként több, nagy visszhangot kiváltó projektben vett részt, korábban meghatározó A Eltűnt Pesty László – a rendőrség a lakosság segítségét kéri bejegyzés először MR3-én jelent meg.

  • Otthon Start program? Kiknek?

    Az Otthon Start programot a kormány azzal az ígérettel indította el, hogy megkönnyíti az első lakáshoz jutást, különösen azok számára, akik a piaci kamatok mellett esélytelenek lennének saját ingatlan vásárlására. A fix, alacsony kamatozású állami hitel első ránézésre valóban „mentőövnek” tűnt. A gyakorlat azonban gyorsan megmutatta: a rendszer logikája nem a rászorulók, hanem a tőkeerősebbek A Otthon Start program? Kiknek? bejegyzés először MR3-én jelent meg.

  • A 380 000 eurós csapda: Így próbáltak behálózni a „híres ügyvéd” nevében

    Az újságírói munka egyik legérdekesebb része, amikor az ember nem a híreket keresi, hanem a hír találja meg őt. Néhány napja egy olyan folyamat vette kezdetét a postaládámban, amely tankönyvbe illő példája annak, hogyan próbálják a nemzetközi kiberbűnözők gátlástalanul kihasználni a jóhiszeműséget és a szakmai kíváncsiságot. Az első felvonás: A legenda árnyékaMinden egy váratlan megkereséssel A A 380 000 eurós csapda: Így próbáltak behálózni a „híres ügyvéd” nevében bejegyzés először MR3-én jelent meg.

  • Esélylatolgatás a Geminivel

    Mivel 2026 februárjában járunk, az ország már az áprilisi országgyűlési választások közvetlen előszobájában van. A közvélemény-kutatók adatai alapján a politikai paletta jelentősen átrendeződött a korábbi évekhez képest, és egy hárompólusúvá váló erőtér rajzolódik ki. Az általános befutó és az esélyek A mérések (pl. Medián, 21 Kutatóközpont, Publicus) alapján a verseny rendkívül szoros. A Tisza Párt A Esélylatolgatás a Geminivel bejegyzés először MR3-én jelent meg.

  • Modern otthon, hagyományos precizitással: Így varázsolja újjá lakását a nagykanizsai Józsa Lakásfelújítás

    A lakásfelújítás sokak számára egyet jelent a stresszel, a bizonytalansággal és a végeláthatatlan takarítással. Azonban létezik egy út, ahol a szakértelem és a tisztaság kéz a kézben jár. Nagykanizsán és környékén egyre többen ismerik meg Józsa Dániel nevét, aki fiatalos lendülettel, de az édesapjától – egy elismert festő-mázoló mestertől – örökölt alapossággal végzi munkáját. A A Modern otthon, hagyományos precizitással: Így varázsolja újjá lakását a nagykanizsai Józsa Lakásfelújítás bejegyzés először MR3-én jelent meg.