Home / Óvintézkedéseket vezetett be a Szent István Egyetem

Óvintézkedéseket vezetett be a Szent István Egyetem

Gödöllő – Óvintézkedéseket vezetett be a koronavírus terjedése miatt a Szent István Egyetem (SZIE), amelynek jelenleg 82 kínai hallgatója van.

Az egyetem hétfőn az MTI-vel azt közölte: kínai hallgatóik közül 63 diák a gödöllői campuson, 19 pedig a budai campuson tanul. Az elmúlt hetekben 14-en utaztak haza Kínába, ők várhatóan a jövő héten térnek vissza, erről az intézmény tájékoztatta a Külgazdasági és Külügyminisztériumot, valamint a Nemzeti Népegészségügyi Központot (NNK).
Az egyetem számára kiemelten fontos hallgatói, oktatói és munkatársai egészsége, ezért a megbetegedések megelőzésért az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlásában megfogalmazott higiéniai előírások kötelező betartását rendelte el az egyes campusokon és a kollégiumokban. A hallgatók és a munkatársak az erről szóló tájékoztatást megkapták – írták.
Az intézmény vezetése arra kéri azokat a hallgatókat és munkatársakat, akik Kínából, különösen annak Hupej tartományából vagy az érintett távol-keleti országokból tértek vissza az elmúlt napokban, vagy térnek vissza hamarosan, hogy két hétig maradjanak távol a közösségi eseményektől, és figyeljék saját egészségi állapotukat.
Ha magas láz, légúti tünetek jelentkeznek, akkor forduljanak a Dél-pesti Centrumkórház kijelölt ellátóhelyére, a Szent László kórházba, és jelezzék, hol jártak. Egyéb esetekben elegendő a háziorvost felkeresni – tették hozzá.
A SZIE vezetősége folyamatosan figyelemmel követi a WHO és az NNK ajánlásait, valamint a Külügyminisztérium és a konzuli osztályok tájékoztatásait, a továbbiakban pedig a Nemzeti Népegészségügyi Szolgálat utasításai alapján jár el – olvasható a közleményben.

 

Sign Up For Daily Newsletter

Stay updated with our weekly newsletter. Subscribe now to never miss an update!

MR3.hu

  • Sókamra – természetes gyógyír a városi élet mellékhatásaira

    A mindennapi stressz, a légszennyezés és az ülő életmód egyre több embernél okoz légúti és immunrendszeri problémákat. Nem véletlen, hogy egyre többen fedezik fel újra a sókamra jótékony hatásait. Ez az egyszerű, mégis hatékony természetes módszer nemcsak a légutak tisztítását segíti, hanem nyugtatja az idegrendszert, és erősíti a szervezet ellenálló képességét is. A sókamra működése A Sókamra – természetes gyógyír a városi élet mellékhatásaira bejegyzés először MR3.hu-én jelent meg.

  • Terézváros Airbnb – Január elsejétől élesben megy

    „A Kúria ma kimondta: Terézváros Airbnb-rendelete nem törvényellenes. A bíróság a Kormányhivatal indítványát elutasította, vagyis a rövid távú lakáskiadás tilalma jogszerű, a rendelet 2026. január 1-jén hatályba léphet” – jelentette be a Facebookon a terézvárosi polgármester. Győztünk a Kúrián. A Kúria ma kimondta: Terézváros Airbnb-rendelete nem törvényellenes. A bíróság a Kormányhivatal indítványát elutasította, vagyis a rövid távú A Terézváros Airbnb – Január elsejétől élesben megy bejegyzés először MR3.hu-én jelent meg.

  • Ez vár rád Szilveszter éjszakáján

    Budapest Főváros Önkormányzata Közgyűlésének 27/2025. (XI. 7.) önkormányzati rendelete a szórakoztató célra szánt pirotechnikai eszközök fővárosi felhasználásáról. Nézd meg a térképen is. [1] Budapest Főváros Önkormányzata Közgyűlése, felismerve a jövő nemzedék érdekeit, a környezet védelmére irányuló intézményvédelmi kötelezettségét, valamint az egészséges környezethez és pihenéshez való jogból következő felelősségét, szabályozza a szórakoztató célra szánt pirotechnikai eszközök A Ez vár rád Szilveszter éjszakáján bejegyzés először MR3.hu-én jelent meg.

  • Mi történt valójában?

    A Trump Orbán találkozó eseményei európai és az amerikai lapok kertetezésében. Egyáltalán hivatalos volt az a látogatás? Válasz: A válasz röviden: nem volt hivatalos állami találkozó, hanem politikai jellegű, de magas szintű megbeszélés.Nézzük pontosan, mit tudunk a forrásokból: 1. Nem állami látogatás volt Az amerikai kormányzati kommunikáció (White House Press Office, State Department) nem jegyzi A Mi történt valójában? bejegyzés először MR3.hu-én jelent meg.

  • Kína nem találta fel, de meghódította a technológiát

    Kína ma a világ egyik vezető technológiai hatalma. Mesterséges intelligenciában, 5G-fejlesztésekben, elektromos autókban és robotikában már nem a Nyugatot követi, hanem sok esetben megelőzi. Kína ma a világ egyik vezető technológiai hatalma. Mesterséges intelligenciában, 5G-fejlesztésekben, elektromos autókban és robotikában már nem a Nyugatot követi, hanem sok esetben megelőzi.De a történet nem most kezdődött. Kína a A Kína nem találta fel, de meghódította a technológiát bejegyzés először MR3.hu-én jelent meg.