Kínai gyógyászat Magyarországon

Megosztom

Az Európa-Kína Kulturális és Oktatási Alapítvány 2016 óta működik Magyarországon és partnereinek abban segít, hogy termékeiket Magyarországon keresztül eljuttathassák az európai piacra.
Csin Csien-jing, az alapítvány elnöke az MTI-nek elmondta: az európai országok közül Magyarország elsőként írta alá a Kína „Egy övezet, egy út” nevű, globális gazdasági és infrastrukturális kezdeményezésében való részvételről szóló megállapodást, a hagyományos kínai orvoslást pedig az Európai Unió országai közül egyedül Magyarországon ismerték el törvényben.
„Magyarország ezért hídfőállás szerepét tölti be Kínának a közép- és kelet-európai térség, valamint az Európai Unió további országaival folytatott együttműködésében” – húzta alá Csin.
A témában Pekingben tartott konferencián elmondták: Jaovang Sunhope, az észak-kínai Senhszi tartománybeli székhelyű kínai egészségipari vállalat 2018-ban Magyarországon jegyeztette be leányvállalatát első európai szolgáltató központjának létrehozására. A központban hagyományos kínai gyógyászati szolgáltatások nyújtása mellett, gyógynövények és egészségmegőrzésre használt mezőgazdasági termékek termesztését, feldolgozását és forgalmazását is tervezik, továbbá szálláshelyeket alakítanának ki.
A Jaovang Sunhope emellett a Pécsi Tudományegyetemmel is stratégiai együttműködési megállapodást kötött. A Pécsi Tudományegyetemen 2015 óta működik a hagyományos kínai gyógyászatra oktatására és népszerűsítésére specializált Konfuciusz Intézet.
Csin Csien-jing azt MTI-nek nyilatkozva kiemelte: Magyarországon a termálvizek köré kiépült gyógyturizmus remekül illeszkedik az évezredes hagyományokkal bíró kínai gyógyászathoz, melyek így egymást kiegészítve fejlődhetnek tovább.


Megosztom

Hozzászolások