„Néhány perc alatt elpusztítják a koronavírust”

Megosztom

Arold Péter

A Debreceni Egyetem öt éve jelölte meg az egészségipart mint fejlesztési fókuszterületet. Szilvássy Zoltán rektor három éve egy egyetemi konferencián vetette fel először nyilvánosan, hogy az oltóanyagok terén a hazai ellátásbiztonság szavatolása és az import-kitettség csökkentése nemzetstratégiailag kiemelt érdek kell, hogy legyen.

Debreceni Egyetem rektora a Debrecen Televízió Közügy című műsorában elmondta, habár sok szakember szerint a modern társadalmak közegészségügyi problémáinak többek között az elhízást, a különféle szenvedélybetegségeket vagy a cukorbetegséget tartják, attól még „a kórokozók által terjesztett betegségek nem tűntek el”.

-Nem a koronavírus fogja kipusztítani az emberiséget, de egy nagyon komoly figyelmeztetést kaptunk

A rektor arról is beszélt, hogy a maláriaellenes szerek, mint a klorokvin és a hidroxiklorokvin szintén hatásos a vírus ellen, azonban mellékhatásként szívritmuszavart okoz. A Debreceni Egyetem kutatói azonban rájöttek, hogyan kerülhető el ez a probléma.

Mi olyan klorokvint tudunk csinálni, ami szív- és érrendszeri szempontból veszélytelen.

A rektor arról is beszélt, hogy a Debreceni Egyetemen nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy a koronavírus-ellenes terápiás manőverekben a világ élvonalában legyenek.

Kifejlesztettek egy olyan lágypasztillát, mely a Debreceni Egyetem Mádi Bor Akadémiáján található szőlő héjában található flavonoidokat tartalmazza, ezek az anyagok pedig „néhány perc alatt elpusztítják a koronavírust”. Hangsúlyozta, ez nem gyógyszer, nem oltóanyag, hanem egy olyan orvostechnikai eszköz, amely a légúti nyálkahártyára ragadva fejti ki hatását.

Most az eredmény az, hogy Debrecenben nem követelt áldozatokat ez a betegség. Súlyos állapotú betegeket is kezeltünk, lélegeztetni is kellett, de nem halt meg senki

Emberfeletti volt, amit a gyógyító személyzet végzett, de az is, ahogy Debrecen városa erre reagált. Nemcsak hogy nem halt meg senki, de a debreceni szociális otthonokban nincs egyetlen fertőzött sem, sőt gyanús eset sem. Írja a delhir.hu portál.

Szilvássy Zoltán (Zirc, 1957. május 16. –) magyar belgyógyász, farmakológus, klinikai farmakológus, egyetemi tanár. 1996-ban a Szegedi Tudományegyetemen az orvostudomány kandidátusa lett, értekezése az „Anti-ischaemiás és antiarrhythmiás hatások tanulmányozása éber nyúlon” címet viseli. 1997-ben belgyógyász szakorvosi, majd 1999-ben klinikai farmakológus szakorvosi végzettségre tett szert. 2001-ben szerezte meg a Magyar Tudományos Akadémián a doktori címet, az értekezése „Frekvenciaterheléssel előidézett iszkémiás prekondicionálás farmakológiai kiaknázásának lehetőségei” címet viselte.

2013. július 1. óta a Debreceni Egyetem rektora


Megosztom

Hozzászolások